2017 Bayan Giyim Modası

Geleneksel Japon kimono formu, kiraz çiçekleri ve ipek elbiseleri süsleyen dekoratif Çin desenleri modadaki baskın masalsı Uzakdoğu etkisinin daimi olduğunun kanıtı.

Akdeniz’in sıcak sularına inmeye hazır mısınız? Sezon, feminen Ispanyol kadınlarını ağırlıyor. Volan, İspanyol görünümlerin olmazsa olmaz detayı. Günlük stilinize biraz Akdeniz baharatı katmak için aksesuarlardan yanlım alabilirsiniz. Charlotte Olympia’nın yelpaze şeklindeki clutcn’ı ve Gucci’nin gül hn>şu bunlardan ikisi.

Yüksek belli bir kalem eteğin üzerine poplinden bir gömlek ve bikerderi ceket giymeyi hepimiz düşü nebiliriz ama biker ceketin yakasını omuzlara kadar düşürüp, altına apartman topuklu streç botlarla kullanmak hangimizin aklına gelirdi?

Yünlii külotlu çoraplar üzerine kargo cepli bir kaban giymek ve beline bir kemer takmak, üzerine kırk yıl düşünme)! gerektirmiyor olabilir. Gelgelelim, bu kemerin altına bağcıkları açık bırakılmış kanvas bir korse takmak, kemerden küçük kitap formunda aksesuarlar sarkıtmak, hele hele üzerine bir de denizci şapkası almak ama yine de absürd görünmemek… İşte bu formüle edilemeyen eşleştirme içgüdüsü, yııksek dozda styling dehası gerektirir.

2016 Sonbahar/Kış koleksiyonlarında, tasarımcılar şovlarında kartlarım bütünüyle styling kozuna oynadılar. Parça bazında tasanmsal olarak harcanan emeğin belki de kat be kat fazlası, bu parçaları doğru şekilde bir araya getirmeye, yani styling’e harcandı. Styling denince aklınıza sadece üst üste geçirilmiş katmanlar gelmesin. Vetements’ıın koleksiyonunda gördüğümüz gibi gömleğin bir tarafını pantolonun içine sokarken diğer tarafını serbest bırakmak yada Louis Vuitton şovundaki saten elbise ve kürk ceketli look’u pembe saçlı Harajuku model Femanda I.y üzerine giydirme)! tercih etmek gibi ince detaylarda, üzerine kafa yorulan styling unsurları olabilir yapılan yatırımların en can alıcı şekilde ivme kazanması geçtiğimiz bir yıl içerisinde oldu. Alessandro Michele’nin için ilk kadın koleksiyonunu çıkardığı döneme tekabül eden bu styling’e yatırım yapma süreci, belki Michele’nin “yüksek doz styling sevdasından da etkilenerek, kademe kademe arttı ve uoıfi Sonbahar/Kış sezonuyla kendi zirvesine ulaştı. Şimdi, moda otoriteleri bizi doğru parçayı satın almaktan ziyade, alınan parçayı doğru kullanıp iarçanm karakterini ve bütündeki görünümü güçlendirmeye teşvik etme yolunda. Moda evleri ise bundan memnun görünüyor. Değişen mottoya uyum sürecinde yapmaları gereken belli: l’arça değil, bütünlüklü bir stil anlayışı satmak.

2017 Bayan Giyim Modası _4.jpg2017 Bayan Giyim Modası _2.jpg2017 Bayan Giyim Modası _1.jpg2017 Bayan Giyim Modası _6.jpg2017 Bayan Giyim Modası _11.jpg2017 Bayan Giyim Modası _7.jpg2017 Bayan Giyim Modası _12.jpg

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir