Bebek odası takımları

Hayata renk katan bebekler için özel dizayn edilen bebek odası takımları renkleri konusunda yeni sezonda da cıvıl cıvıl. Anne ve babaların en heyecan duydukları alışverişler arasında olan bebek odası takımları, erkek çocukları için mavi renklere, kız çocukları için ise onları daha şirin gösterecek olan pembe renklere hâkimdir. Farklı renklerde ancak capcanlı olan yeni sezon bebek odası takımları da görücüye çıkmaya hazır.

Bebekler için melekler gibi güzel bir odanın hazırlanması hiç de zahmetli olmayan bir iş. Erkek bebekler için genellikle deniz ve gemi figürleri kullanılırken, kız çocukları için ise genellikle ünlü bebek desenleri veya çiçek desenleri kullanılıyor. Dolapları ve beşikleri ile bir bütün halde olan bebek odası takımları en sağlıklı malzemenin kullanılması ile üretim yapılmalıdır.

Bebek Odalarında Renk Seçimi

Günümüzde çoğu bebek odasında pastel renkler en ideal olanlarıdır. Mavi ve yeşil gibi soğuk renkler sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Aynı zamanda sinekleri de uzak tutar. Koyu renk boyalar ise odayı küçük gösterir. Küçük bir bebek odası ise açık renkleri tercih etmelisiniz. Çünkü açık renkler odayı daha ferah gösterir.

Kar beyazı bebek odaları için önerilen bir renk değildir. Bu renk odaya rahatlatıcı olmayan bir hava vermekle beraber hastane odası gibi bir izlenim de bırakabiliyor. Bebeğinizin odasında fil dişi, buz rengi ve opak renkler rahatlıkla kullanılabilir. Kırmızı renk ise oldukça dikkat çekici olduğu için ancak bu rengi birkaç eşyada kullanarak odanızı canlandırabilirsiniz.

Bebek odası takımları çin kullanılan mobilyalar doğal ağaç malzemeden seçilmelidir. Komodin, şifonyer ve beşikler ise bir bütün halinde uyumlu olmalıdır. Bebeğinizin kendine ait olan bu ilk odasının muhteşem olmasını istiyorsanız 2014 bebek odası takımlarına bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir