Kapsamlı mutfak modelleri

En kapsamlı raw food mutfağını Türkiye’ye kazandıran, Aıelier Raw orıaklanndan Neyir Turalı’ya merak edilen soruları sizler için sordum.

Evinizin tasarım ve konsepti hakkında bilgi verir misiniz?

Şehrin içinde küçük bir vahada yaşıyor gibiyim. Evde de olabildiğince minimal eşya ve aksesuarlar kullandım. Sakinliği, dinginliği hisseımek istedim.

Taşınmadan önce ev ne durumdaydı? Siz ne gibi değişiklikler yaptınız?

Bu eve ilk girdiğimde çok sevmiştim. Eski sahibi de çok özenli bir ev yapmıştı, ancak biz daha sıcak bir yer istedik ve ilk fırsatta zemindeki bütün taş döşemeleri, ahşap ile değiştirdik. Mutfak ve kış bahçesini yeniden yaptık. Mimarla çalışmadık ama çok deneyimli bir arkadaşımızdan dönüşüm işlerinde büyük destek aldık.

Bu evin tasarımında sizi en çofc heyecanlandıran şey ne oldu ?

Bahçedeki terası bir güverte haline getirerek demir konstrüksiyonla uzattık ve zeminde cam kullandık. Böylece aşağıdaki ağaçları görebiliyor ve üstlerinde yürüyebiliyoruz. Ayrıca beton dökmeden, bahçeye büyük bir oturma alanı yerleştirme şansımız oldu.

Evini; sizin için ne ifade ediyor?

Boyutlarını da dikkate alırsak, ‘sığınak’ lafı daha yakışıyor.

Evde favori köşeniz ve evdeyken yapmaktan en çok keyif aldığını; şey nedir?

Şu sıralar düşünmediğim kadar çok vaktimi alan yeni bir işimiz var. Evde de çalışıyorum. Favori mekanım; masa başı veya koltuk, kucağımda da bilgisayar… Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

30 sene tekstil sektöründe çalıştıktan sonra hızlı bir kararla, dostum Aliye Turagay ile yepyeni bir sektöre girdim.

Kapsamlı mutfak modelleri _3.jpgKapsamlı mutfak modelleri _1.jpgKapsamlı mutfak modelleri _2.jpgKapsamlı mutfak modelleri _4.jpgKapsamlı mutfak modelleri _6.jpgKapsamlı mutfak modelleri _10.jpgKapsamlı mutfak modelleri _11.jpgKapsamlı mutfak modelleri _18.jpgKapsamlı mutfak modelleri _13.jpgKapsamlı mutfak modelleri _17.jpgKapsamlı mutfak modelleri _14.jpg

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir