KLASiK TABELA KULiS VINTAGE RETRO KIYAFET DÜKKANI

Işıltılı vitrininde kendinizi zamanda yolculuk yapmış gibi hissedeceğiniz Kulis Vintage, retro kıyafet ve aksesuar satan bir mağaza. Henüz iki aylık kısa bir geçmişi olmasına rağmen, dikkat çekmeyi başarmış. Öncesindeki beş yıllık bir uğraş ile şekillenmiş. “Çalıştığımız sinema filmlerinde kullanılan kostümleri depolamaya başladık, sonra sahiplerini tanıdığımız kıyafet ve aksesuarları da ekledik Yıllarca özenle topladığımız bu kıyafet ve aksesuarları Kulis’te buluşturduk. Burada günlük giyime uygun, film ve tiyatroda kullanılabilecek; kiralanabilecek ya da satın alınabilecek birçok vintage ürün mevcut Sinan Saraçoğlu ve inci Kangal Özgür, Kulis’in kurucuları. Saraçoğlu, Marmara Üniversitesi Resim Bölümü mezunu. istanbul Şehir Tiyatroları’ndan televizyon dizilerine, sinema filmlerinden reklamlara, çeşitli sektörlerde kostüm ve dekor çalışmaları yapmış bir tasarımcı, inci Kangal Özgür ise, lisansını Yeditepe Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü, yüksek lisansını da Seattle’da Washington Üniversitesi Kostüm Tasarımı Bölümü’nde tamamlamış. Altı yıldır Devlet Tiyatrosu’nda sözleşmeli kostüm tasarımcısı olarak çalışıyor, sinema filmlerine kostüm tasarlıyor.

Mekanda; kabanlar, montlar, yazlık ve elbiseler, kazaklar, hırkalar, gömlekler, ayakkabılar, şapkalar, kravatlar, çantalar, gözlükler, kemerler, el işi örtülerin yanı sıra kolyeden broşa, kol düğmesinden klipsli küpelere kadar 1930’lardan 2000’lere kadar çok çeşitli ürünler var. “Örneğin elimizde Vakko’nun ilk yıllarına ait bir ipek eşarbımız var. Bazı ürünlerimiz ise, 5060 yıl öncesinde kumaşı yurtdışından, elde dikilmiş ve markasız ürünler. Bizim için markadan çok, kaliteli kumaşlarla üretip uzun yıllar özenle saklamak önemli. Modaya uymak yerine kendi modasını yaratan müşterilere uygunuz.

Haftanın yedi günü 10.0020.30 arasında açık olan Kulis Vintage, 20200 TL fiyat aralığında satış yapıyor. En dikkat çeken

Genelde eski kıyafetler zaman içinde sahip olduğu kokudan kurtarılmak için özelliklerine uygun şekilde yıkanıyor. Dükkan diğervintage dükkanlara göre çok daha rahat gezilebilen geniş bir alana sahip. Kulis’in birde kişiye özel bölümü var “Elimizdeki 3040 yıllık, günümüzde kumaşçılarda bulunamayacak özelliklerde vintage kumaşlar var. Bu kumaşlardan kişiye özel elbise siparişleri de almaya başladık. Kumaşları belirlediğimiz dönem elbisesi modellerinde istenen bedende diktiriyoruz. Aynı şekilde dönem ayakkabı modellerini de istenen numarada.

KLASiK TABELA KULiS VINTAGE RETRO KIYAFET DÜKKANI_2.jpgKLASiK TABELA KULiS VINTAGE RETRO KIYAFET DÜKKANI_3.jpgKLASiK TABELA KULiS VINTAGE RETRO KIYAFET DÜKKANI_5.jpgKLASiK TABELA KULiS VINTAGE RETRO KIYAFET DÜKKANI_1.jpgKLASiK TABELA KULiS VINTAGE RETRO KIYAFET DÜKKANI_7.jpgKLASiK TABELA KULiS VINTAGE RETRO KIYAFET DÜKKANI_0.jpg

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir