Küçük Yatak Odası Dekorasyonları

Evin yatak odasının küçük olması ilk bakışta can sıkıcı olabilir. Ne olursa olsun her şeyden önce çift kişilik bir yatak odanın büyük bölümünü kaplar ve böylelikle düzenleme işini zorlaştırır. Aslında küçük yatak odaları için son derece pratik ve hesaplı çözümler vardır. Önemli olan odayı düzenlerken daha işin en başında bu yönde hareket etmektir.

Yatak odası mobilyası için, odanız küçük olduğuna göre mobilya mağazalarındaki ağır takımlardan ziyade kendiniz bir takım oluşturmayı düşünmelisiniz. Ana prensip açık renk ve hafif mobilya olmalı. Yatağınızı yeni alıyorsanız mutlaka bazalı ya da karyolası çekmeceli modellerden birini seçin. Yatağınızın altını bu şekilde yedek nevresim takımları, havlular, boş çantalar ya da mevsim dışı giysiler için kullanabilirsiniz. Odaya büyük bir gardırop koymanıza gerek kalmaz. Artık pek çok büyük markette bile bulabileceğiniz vakumlu saklama çantalarından edinerek, bu tip eşyalarınızı vakumlayarak yatağın altında saklayın. Yatak başlarında ne kadar yer kaldığına bağlı olarak, komodin yerine minik sehpalarla çözüm getirebilirsiniz. Adı üzerinde yer kazanmak istiyorsanız ve sehpa bile ayakaltına dolanacaksa raf seçeneğine yönelmelisiniz. Giysileriniz, aksesuarlarınız, kitaplarınız ve diğer eşyalarınız için yerden duvara bir raf sistemini göz önünde bulundurabilirsiniz. IKEA benzeri yapı marketlerde çok ucuza, değişik ebat ve renklerde hazır raflar bulabilirsiniz.

Yatak odasına dolap seçerken sadece giysilerinizi sığdırmak üzere değil, aksesuarlarınızı, çantalarınızı hatta belki kitaplarınızı bile koyabileceğiniz şekilde çok raflı ve çekmeceli bir model seçin. Odadaki dekoratif öğeleri minimumda tutun. Yatağın üzerini yastıklarla ya da duvarları resimlerle doldurmayın. Açık renkleri tercih edin ve mümkün olduğunca boşluk hissi yaratmaya çalışın. Aksesuar kullanmamanız odanızda hiçbir hareket olamayacak anlamına gelmiyor. Küçük bir oda söz konusu olduğuna göre fazla da masraflı olmayacaktır.

 

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu « Dekorasyon Örnekleri ve ...

küçük yatak odası dekorasyonu

Küçük Yatak Odaları Nasıl Dekore Edilmeli » Yeni Ev Dekorasyonu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir