Mango Elbise Modelleri 2017

Violeta by Mango

Modanın her bedende giyilebilir olduğunu kanıtlayan Violeta by Mango, Andy Garda’mn model kızı Alessaııdra Garda Lorido ile kıvrımlı kadınlan kutluyor. Röportaj Zeynep Seren İlkan

Violeta by Mango’nun #WeAreVioleta kampanyasının yüzü olan Alessandra Garda Lorido ile moda endüstrisin ve kıvrımlar hakkındaki klişeleri konuştuk.

Kariyerinin başında moda sektörünün gerçekçi olmayan güzellik normlarının üzerine kurulu olduğuna şahit oldun mu?

Kariyerimin başından heri şansıma hep hana inanan ve iıeni olduğum gibi kabul eden insanlarla çalıştım. Bir giin bile o normlara uymadığım için kendimi kötü hissetmedim, dolayısıyla yıkmak için de herhangi bir çaba sarf etmedim.

Çoğu marka büyük beden koleksiyonlarının yüzü olarak 38 beden modelleri tercih ederken, sen Violeta by Mango’nun yüzü oldun. Her geçen gün daha çok kitleye yayılan body positivity akımının, endüstrinin kıvrımlı modellere bakışını değiştirdiğini düşünüyor musun? Kesinlikle! Bu kampanyanın gelecek günlerde diğer markalara da ilham vereceğini düşünüyorum. Daha çok marka, hem gençler hem yetişkinler için farklı vücut tipine ve beden ölçüsüne sahip modellerle çalışmalı.

“Büyük beden model bugünlerde büyük tartışmalara neden olan bir başka kavram. Profesyonel hayatta vücut ölçüleriyle etiketlenmek incitici mi?

Bu biraz karışık bir konu çiinkü hu aslında teknik bir kavram. Mesela ben büyük beden olduğumu düşünmüyorum ama her bedendeki kadını temsil etmek ve onlara kendilerini olduğu gibi sevmeleri için ilhaın verebilmek beni mutlu ediyor.

Önceki röportajlarında hep vücut ölçülerine göre cool kıyafetler bulamadığından şikayet etmişsin. Sence Violeta by Mango endüstrinin büyük beden modaya bakış açısını değiştirecek mi?

Evet, artık Violeta aramızda olduğu için çok heyecanlıyım. Çünkü hem vücuda güzelce oturan hem stil sahihi kıyafetler bulmak gerçekten çok zor. Violeta by Mango koleksiyonu, kıvrımlı kadınların kaliteden ödün vermeden giymek isteyeceği kıyafetlere gerçekten iyi bir örnek.

“Favori parçam kesinlikle jean’le Bu jean’leri denediğimde kendimi o kadar iyi hissettim ki hemen bir tane almak istedim.”

Mango Elbise Modelleri 2017_8.jpgMango Elbise Modelleri 2017_9.jpgMango Elbise Modelleri 2017_3.jpgMango Elbise Modelleri 2017_7.jpgMango Elbise Modelleri 2017_4.jpgMango Elbise Modelleri 2017_6.jpgMango Elbise Modelleri 2017_10.jpgMango Elbise Modelleri 2017_23.jpgMango Elbise Modelleri 2017_22.jpg

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir