Mükemmel Salon Dekorasyon Modelleri

GELECEĞE BAKIŞ

Madrid’deki bu uzun ömürlü daire, çok önemli bir dönüşüme sahne olmuş. Lucas&Hernandez Gil Mimarlık Ofisi burayı orijinal mekan ile ilginç bir uyum sağlayarak modernize etmiş. Kullanılan malzemeler ve dağılım daha ferah bir ev oluşmasını sağlamış.

Dominquez Lucas’ın mekanındaki alanlar eşit dağılmış, aydınlık ve kaliteli. Burası reform geçirmiş evin salonuna açılan çalışma odası.

Lucas&Hemandez Gil Mimarlık Ofisi nin ortaklan; bütün çalışmalarında değişik bir bakış açısı, merak uyandıran bir karışım ve sezgi yaratmışlar ki, bu onlara projelerinde direkt ve doğal bir sonuca ulaşmalarını sağlayan imkanlar yaratmış. Bu çalışma şekli, Retiro Parkı’nın karşısındaki 19. yüzyıla ait bu dairenin modem, genç ve konuksever hale dönüşebilmesini mümkün kılmış.

Yıllarca hiçbir müdahale edilmediğinden, ev çok kötü ve atıl bir durumda kalmış. Bu yüzden ilk aksiyon; ferah, aydınlık ve saydam alanları birleştirecek yeni bir ambiyans yaratmak olmuş. Böylece; salon, yemek odası ve çalışma odası parka açılan dört balkon ile birleşmiş ve mutfakla irtibat halinde bir cephe yaratılmış. Bu aynı zamanda; şömine, pencereler ve eşyalar gibi orijinal öğeleri restore etme ve muhafaza etme çabasını ortaya çıkarmış. Aynı çaba, 19. yüzyıl mimari anlayışını yeniden canlandırmış ve kullanılan malzemeler aynı anlayışa uygun seçilmiş. Bütün zeminlerdeki ahşap parke, banyonun tümünde ve mutfağın bir kısmında kullanılan taşlar, evin bu çağlara ait yapısını korumasını sağlamış.

Bu karakteristiklere sahip bir proje, uygun mobilyaların seçimini de gerektirmiş. Bu seçim, çağdaş ve konforlu tasarım ile antika parçaların mükemmel uyumunu sağlarken; yeni, yaşayan, eşit ve uyumlu bir sonucu da ortaya çıkarmış.

Morph marka mavi koltuklar, Batavia’daki Zeitraum’dan. Ayaklı lamba TMM\ Santa&Cole’u düzenleyen Miguel Mila’nın ikonik bir tasarımı. Merkez masa, Willy Rizzo’nun LA Stüdyosu çıkışlı 70’li yıllar modellerinden. Masanın üstündeki mermer Hz. Davut’un ayağı heykeli. Jerenimo Hemandez imzalı. Ahşap küre ise, Rica Basagotti imzalı.

Üstte Evin merkezinde konumlanmış olan mutfak, antre ile evin gündüz ve gece alanlarını birleştirmiş. Lucas&Hernandez Gil Mimarlık Ofisi tarafından tasarlanan mutfağı, Gunni&Trentino tarafından yapılmış. Aitte solda ve sağda Beyaz eşyaların cepheleri, beyaz lake dolap kapıları ve dipteki ayna bir bütün olarak karşımıza çıkıyor. Bunlar ve ortadaki ada arasındaki siyah granit zemin, Zinbabwe’deki Cosmodeco’dan.

Çalışma alanı ile kahvaltı barını birleştiren bir alan burası. Bar tabureleri, Batavia’dan. Girişteki duvara dayalı aynalar veGan’ın halısı da yine Batavia’dan ve Anticato firmasının meşe parkesi ile bir sıcaklık oluşturmuş. Bronz büst ise. Jerenimo ız’in bir çalışması. malzemeden yapılan lavabonun armatürleri mimarlar tarafından meşe ağacından tasarlanmış.

Altta solda Koridordaki ‘Collar’ koltuk, Batavia’dan Sancal’a ait, ‘Puck’ aplik ise, Vibia’dan. Koridordan yatak odalarına geçtiğimizde, karşımıza çıkan tablo Marita Segovia Galerisi’nden Anke Blaue’ye ait. SağdaYatak başı paneli ve duvarlar da aynı sanatçının bir çalışması. ‘Bell’ yatak, Treku’dan; ‘Lucenera’ apliği ise, Catellani&Smith imzalı.

Mükemmel Salon Dekorasyon Modelleri _1.jpgMükemmel Salon Dekorasyon Modelleri _0.jpgMükemmel Salon Dekorasyon Modelleri _2.jpgMükemmel Salon Dekorasyon Modelleri _4.jpgMükemmel Salon Dekorasyon Modelleri _3.jpgMükemmel Salon Dekorasyon Modelleri _10.jpgMükemmel Salon Dekorasyon Modelleri _6.jpgMükemmel Salon Dekorasyon Modelleri _7.jpgMükemmel Salon Dekorasyon Modelleri _11.jpgMükemmel Salon Dekorasyon Modelleri _9.jpgMükemmel Salon Dekorasyon Modelleri _8.jpg

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir