Mutfak Modelleri 2017

Böyle bir mutfak kurmaya karar verdikten sonra, yurt dışında ekibimizi eğitebilecek bir uzman arayışına girdik ve asıl mesleği Tıp doktorluğu olan, ancak raw food ile tanıştıktan sonra doktorluğu bırakıp, bu konuda eğitmenliği meslek edinmiş.

Salondan bahçeye açılan heykel, Bru no Walpoth’a ait B&B tekli koltuk, Mozaik; sehpa ve aksesuarlar, alınmış. Sanatçı Balkan Naci islimyeli’nin tablosu ile birlikte keyifli bir okuma köşesi yaratılmış.

Tek haline getirmiş bir uzman ile çalışma şansı bulduk. Önce bir eğilim mutfağı kurduk. Uzun bir hazırlık döneminden sonra, eylülde atölyemizde servis vermeye başladık.

Rov food mutfağınızın ve buradaki yiyecek ve içeceklerinizin hangi ürünlerle hazırlandığını anlatabilir misi

Yaşadığımız iklim kuşağını ve genetik yapımızı dikkate alıyoruz. Mevsimsel olarak değişse de ağırlıkla yüzde 70 sebze, yüzde 20 meyve, yüzde 10 akti ve edilmiş veya çimlendirilmiş tohum ve çekirdeklerin kullanıldığı biogen bir mutfak… Sirkeden yağa, baldan kakaoya; pastörizasyon işlemi yapılmamış, filtre edilmemiş, soğuk sıkım, doğal hali korunan ürünler kullanılıyor. Biz buna ‘clean food’ diyoruz.

Projelerinizden bahseder misiniz?

Şimdiden aralıklarla raw food’u tanıtan veya reçetelerimizi de paylaştığımız workshop’lar yapıyoruz. Bunları daha da ilerletmek istiyoruz. Evinde mutfağını raw food’a çevirmek isteyenlere danışmanlık yapıyoruz. Dünyadan raw şefleri, dönüşümlü olarak ağırlamak da

Mutfak Modelleri 2017_7.jpgMutfak Modelleri 2017_4.jpgMutfak Modelleri 2017_0.jpgMutfak Modelleri 2017_9.jpgMutfak Modelleri 2017_5.jpgMutfak Modelleri 2017_10.jpgMutfak Modelleri 2017_13.jpgMutfak Modelleri 2017_12.jpg

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir