Nilgün Öneş’in Ev Dekorasyonu

Eski apartmanlarda yeni hayatlar… Pek çok ünlü isme ev sahipliği yapan Belvü Apartmam’nın çatı katında yepyeni bir hayat kuran ünlü senarist Nilgün Öneş’in yaşam alanı ışığı ve işlevsel iç mekan tasarımıyla hem eskinin etkileyici ruhunu yaşatıyor, hem de çağdaş yaşamın tüm ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Madrid’de iç mimar Raul Martins’in tasarladığı evde de eski yapının tüm temel özelikleri korunarak yepyeni bir hayat inşa edilmiş. Yine Madrid’den, 19. yüzyıla bir dairenin Lucas&Hernandez Gil Mimarlık tarafından modern, genç ve konuksever hale dönüşümü sağlanmış. Özgün çizgilerini kaybetmeden eski yapılarda yeni hayatlara uygun bir yaşam alanı yaratmak, sıfırdan bir ev tasarlamaktan çok daha zor bir kurgu gerektirir. Bu yazıda dönüşüm hikayeleriyle sizi etkileyecek çok özel apartman daireleri bulacaksınız.

Sımsıcak Renkler

Bembeyaz bir mutfakta birkaç vurgulayıcı renk hemen ortamı canlandırır. Modem bir mutfakta kullanacağınız emaye mutfak gereçleri ve vintage bir buzdolabı country bir etki yakalamanın güzel yollarındandır.

Grafik Etki

Birbirini tekrar eden renk ve desenler mekanda bütünlük sağlamak için uygulanan en kolay yollardan biridir. Mevsimlere göre bu renklerle oynayabilirsiniz.

Çarpıcı tablolar şöminenin yanındaki Batavia’daki Verzelloni’ye ait koltuğun üstüne asılmış. Şöminenin üstünde Candelabro’dan Carlos Evangelista’nın çalışmaları ve yine Marita Segovia Galerisi’nden Xurso Alonso’nun bir heykeli bulunuyor. Şöminenin ön yüzündeki karaağaçtan şişeler Mimar Carmen Pinart tarafından tasarlanmış.

Nilgün Öneş'in Ev Dekorasyonu_0.jpgNilgün Öneş'in Ev Dekorasyonu_5.jpgNilgün Öneş'in Ev Dekorasyonu_1.jpgNilgün Öneş'in Ev Dekorasyonu_3.jpgNilgün Öneş'in Ev Dekorasyonu_4.jpgNilgün Öneş'in Ev Dekorasyonu_10.jpgNilgün Öneş'in Ev Dekorasyonu_7.jpgNilgün Öneş'in Ev Dekorasyonu_11.jpgNilgün Öneş'in Ev Dekorasyonu_8.jpgNilgün Öneş'in Ev Dekorasyonu_9.jpg

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir