PORSELEN BURUN ESTETİĞİ

ESTETİK VE PLASTİKCERRAHİ UZMANI OP. DR. BARAN KUL, KENDİ GELİŞTİRDİĞİ PORSELEN BURUN ESTETİĞİ TEKNİĞİ İLE BURUN ESTETİĞİ AMELİYATININ KORKUSUZ VE KIRMA İŞLEMİ YAPILMAKSIZIN GERÇEKLEŞTİRDİĞİNİ DİLE GETİRDİ.

Burun şeklinin bozuk olması ve yüz şekli ile uyumlu olmadığının düşünülmesi nedeniyle, burun estetiği isteniyor. Burun estetiği fiziksel gelişim tamamlandıktan sonra yani kadınlarda 16, erkeklerde 1718 yaşından sonra yapılabiliyor. Bununla beraber sıkça merak edilen şey ise zamanlama; bu konuda çok net olarak şunu söyleyebiliriz… Her mevsimde burun estetiği ameliyatı yaptırmanın tıbbi açıdan hiçbir sakıncası yok diyor Op. Dr. Baran Kul ve burun estetiğinin daha rahat nefes alabilmek, daha düzgün birsolunum yapmak, güzel bir buruna sahip olabilmek için ve psikolojik olarak insanın kendisini daha iyi hissetmesi için de yapıldığını belirtiyor. Günümüzde burun ameliyatları, eski zamanlara oranla daha kolay yapılıyor. Ancak ameliyat olduktan sonra bir sorun yaşanmaması için gereken özenin gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Dr. Baran Kul, diğer pek çok ameliyata göre burun ameliyatının planlama açısından daha zor

Op. Dr. Baran Kul bir ameliyat olduğunu anlattı. Çünkü hastalara nefes açma işleminin dışında estetik işlem de yapılabiliyor. Ameliyat öncesi burun şekli, yüze olan uyum konusunda estetik cerrahın önerileriyle beraber hastanın şikâyetleri ve beklentisi de dikkate alınarak planlanmalı. Kişisel istekler de işin içine girdiği için ameliyatın daha kapsamlı bir hâle geldiğini ve kaçınılmaz olarak tecrübeli estetik cerrahi birikimi gerektirdiğini anlatan Op. Dr. Baran Kul, burun estetikameliyatının açık ameliyat olarak yapılabildiği gibi, kapalı olarakda yapılabildiğini belirtti. Açıkameliyatta burun derisi kesilerek, her noktaya kolayca ulaşılırken, kapalı ameliyatta burun deliklerinden işlem yapıldığı için, kapalı ameliyat açık ameliyata göre daha zor ve tecrübe gerektiren bir operasyon. Estetik cerrahi toplantılarda da önemli bir konu olan ‘açık mı kapalı mı?’ tartışmaları çoğunlukla, ‘önemli olan yol değil, sonuçtur’ belirlemeleri ile sonlandırılıyor diyen Op. Dr. Kul; Estetik cerrahi hekimleri açık ya da kapalı burun estetiği tekniğini, hastanın ihtiyacına göre belirler diyor.

BURUN ESTETİĞİNDE KORKULAR

Mosmor gözaltları, burundaki taponlardan dolayı günlerce nefes alamamak… Op. Dr. Baran Kul kendisinin de iki kere yaşadığı bu olumsuz deneyimlerden hareketle geliştirdiği yöntemle hastalarının yüzünü güldürüyor.

PORSELEN BURUN ESTETİĞİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİLER

1. Burun kemiği kırılmadığı için ameliyat sonrası ağrı ve morarma olmuyor.

2. Genel anesteziye gerek kalmadan lokal anestezi ve sedasyon ile ağrı ve rahatsızlık hissetmeden kolaylıkla yapılabiliyor.

3. Genel anestezi almadığı için üçbeş saatlik hastane takibinin sonunda hasta aynı gün içerisinde taburcu edilebiliyor.

4. Burun kemiği kırılmadığı için ameliyat sonrası alçı uygulanmıyor.

5. Bu ameliyattekniğinde korkulan burun tamponu kullanılmıyor.

6. Üçüncü gün bantlar alınıyor ve bakım sonrası hasta günlük hayatına dönüyor.

PORSELEN BURUN ESTETİĞİ_11.jpgPORSELEN BURUN ESTETİĞİ_15.jpgPORSELEN BURUN ESTETİĞİ_14.jpgPORSELEN BURUN ESTETİĞİ_6.jpgPORSELEN BURUN ESTETİĞİ_4.jpg

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir