Yeni Sezon Ev Dekorasyon Fikirleri

Siyah ve gösterişsiz bir kapı içinden girdiğinizde, sizi ilginç ürünlerin karşılayacağını söylemek isterim. Örneğin savaş yıllarından kahve asker botları, soba borularından tabureler, eski radyolar ya da neredeyse 100 yaşında bir motosiklet.. Son derece yaratıcı ve eğlenceli görünen bu ürünlerin yaratıcıları, Soydan Çetin ve Selim Efe, Shop Design S2’nin iki ortağı, ikili ayrı işlerde çalıştıktan sonra birlikte hareket etmeye karar vermiş. 2012’de, şimdilerde birçok markaya tasarım ve uygulama yapan Shop Design.

Soydan Çetin, evini Cihangir’den Balat’a bile taşımış. Burada insan, yaşanmışlıklardan ve aslında her şeyden ilham alıyor. Bölgede de birkaç mekan ve butik otel yapan tasarım markası, ürettikleri obje ve aydınlatma ürünleriyle de ön planda. Genelde ahşap dokulu ürünleri tercih ediyoruz, çünkü ağaçla uğraşmak gerçekten mutlu ediyor. Genelde ofis dışında, yani tasarımlarını yaptıkları mekanlarda oldukları için, atölyeyi kapalı bulabilirsiniz; bu yüzden gitmeden aramanızda fayda var. 1001.500 TL arasındaki ürünler gayet ulaşılabilir. Yaratıcı ve eğlenceli ürünleri seviyorsanız ilginizi çekecek! Ürünlerin tarzı eski, yaşanmışlıkları olan ve özel tasarım. Dükkan da. tasarladıkları ürünler gibi işlevselliğe ve hayatı kolaylaştırmaya dayalı, olabildiğince sade. Mimari uygulamalar ve kişiye özel çözümler ürettikleri ofislerinde, kendinizi rahat hissedebileceğiniz, hoş sohbet birortam da var.

REFORMiST PROJECT TASARIM OFiSi

Reformist Project fikri, 2014 yılının ortalarında oluşmuş. Çıkış noktası, günlük hayatta işlevini yitirmiş ama halen kıymetli objeleri bulup, tekrar işlev kazandırmak. Anadolu’da gezerek bulduğum atıl objelerin çoğalmaya başlaması ve bunları yeniden nasıl kazanırız sorusuyla, ilk koleksiyonumuz oluşmaya başladı. Balat’ta Anıtlar Kurulu ve Unesco denetiminde bir restorasyondan geçmiş tarihi bir binada yer alan mekanımızın da bulunmasıyla, Reformist Project yeniden işlev kazandırdığımız ürünlerin satıldığı bir mağaza ve proje hizmeti veren bir tasarım ofisi olarak şekillendi.” 2014’e kadar finans sektöründe bol stresli kariyerini sürdürürken, bir yandan obje toplama merakını devam ettiren Tolga Uluso/un hikayesi, mekanı yaratmış. Topladığı objeleri yeniden değerlendirme hobisi, Ulusoy’un en çok vakit ayırdığı ve severek yaptığı iş haline gelmiş. Bunu meslek olarak yapmak için kolları sıvamış. Tasarımcı ve iç mimar Egemen Okutur ile de yolları kesişince bu süreç hızlanmış. Böylece Reformist Project, mimari proje ve mekan tasarım hizmetlerini de içine alarak ürün tasarlamaya başlamış. Kullanımdan çıkmış eşyalar, yeniden tasarlanıp kullanıma hazır hale getiriliyor.

Mağazada her zaman kitaplığa dönmüş bir hamur teknesi ya da içki dolabı yapılmış bir asker bavuluna rastlamak mümkün. Birbirinden ilginç mobilyaların arasında gezerken günlük hayatınızda kolaylıkla kullanacağınız parçalar bulmanız işten bile değil! Ağırlıkla markaya ait tasarımlarının yer aldığı mekanda, zaman zaman tasarım değerlerinin ortak olduğu sanatçı ve tasarımcıların işlerine de yer veriyorlar. “Kullandığımız malzemelerin en büyük ortak özelliği, ‘doğal’ olmaları. Cam, ahşap, metal gibi doğal malzemeler her zaman ön planda. Yeniden işlev kazandırdığımız objelerin tabiatına uygun olarak, ürünlerimiz de her zaman tek ve özgün. Tasarımlarımızda, eski objelerin sahnesini çalmadan, onlara uyum sağlamaya çalışıyoruz. Eski objelerin sıcaklığını, günümüz tarzıyla harmanlamak isteyenlere çözüm üretiyoruz.” 2.0007.000 TL arasındaki ürünleriyle Reformist Project, pazartesi hariç her gün, 10.3018.30 arasında açık. Nişantaşı’nda birde mimarlık ofisleri olduğunu da ekleyelim.

Yeni Sezon Ev Dekorasyon Fikirleri_6.jpgYeni Sezon Ev Dekorasyon Fikirleri_5.jpgYeni Sezon Ev Dekorasyon Fikirleri_3.jpgYeni Sezon Ev Dekorasyon Fikirleri_1.jpgYeni Sezon Ev Dekorasyon Fikirleri_7.jpgYeni Sezon Ev Dekorasyon Fikirleri_2.jpgYeni Sezon Ev Dekorasyon Fikirleri_4.jpgYeni Sezon Ev Dekorasyon Fikirleri_8.jpgYeni Sezon Ev Dekorasyon Fikirleri_15.jpgYeni Sezon Ev Dekorasyon Fikirleri_10.jpg

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir