ZEYNEP MELTEM AKTAS 2016-2017 Koleksiyonu

Hayalindeki kadınları yaratmak için hayal ettiği işi seçerek kariyerine yön veren başarılı moda tasarımcısı Zeynep Meltem Aktaş’ın iddialı dokunuşlarına bir göz attık. Farklı çizgileri ve elegan yaratıcılığı ile moda dünyasındaki yerini alan güzel tasarımcının çabasız şıklığa getirdiği yenilikleri çok seveceksiniz!

Röportaj Mukaddes Kaya Güney

Bugüne kadar yaşamınıza dair neler yaptınız?

1982 Yalova doğumluyum. Kocaeli Üniversitesi işletme Bölümünü bitirdikten sonra özel bir akademide moda tasarımı ve stilistlik eğitimi aldım. Ardından İstanbul Moda Akademisinde stil danışmanlığı eğitimini tamamladım. Modaya gönülden bağlı biriyim yapmak istediğim iş kesinlikle buydu, eğitimlerimin ardından 1,5 yıldır tasarımlarımı yaparak kendi kanatlarım ile uçuyorum.

Kendi adınızı taşıyan bir moda markası kurmaya nasıl karar verdiniz?

Hayal ettiklerimi çizimden öteye götürmeye karar verip

insanların üzerinde görmek istedim.

İsmimle bir imza olmayı, hayallerimi, hislerimi, hissetiklerimi başkalarıyla paylaşırken benden bir şey bulmalarını çok istedim ve bu kararı aldım. Yolun başındayım ama güçlü ve iddialı olacağıma inanarak ismimi markama verdim.

Zeynep Meltem Aktaş kadını, nasıl bir stili yansıtıyor?

Hem sade hem de farklı olmak isteyenlere hitap ediyor bu tasarımlar. Yalın çizgiler ile alışılmamış dokuların birleşimi bir nevi. İşte tam da bunu isteyen bir kadın Zeynep Meltem Aktaş kadını!

Bu Sonbahar-Kış sezonunda bizleri ne gibi trendler bekliyor?

Oversize paltolar, üstümüze bir beden büyük trikolar, bize pijama takımlarını hatırlatan gömlek ve pantolonlar, saten kumaşlar, tulumlar ve tabiî ki pelerinler..

Sonbahar- Kış sezonu için ilham kaynağınız veya çıkış noktanız ne oldu?

Temamın özü rahat ama şık olmak. Asıl çıkış noktam, biz kadınların uyum derdi olmadan dışarı çıkabilmeleri aslında. Kombin derdinin olmayacağı triko takımlarım ağırlıkta, belki de bu yüzden bu koleksiyon farklı. Amacım biz kadınların sıcacık, yumuşacık ve daha rahat bir kış geçirmeleri.

Bu sezon kendi koleksiyonunuzu hazırlarken ne tür materyaller tercih ettiniz?

Yalınlığın içinde dikkat çeken küçük ayrıntılar olması için natürel renkleri, etnik desenleri tercih ettim. Gözü yormayan ama kendini fark ettiren materyaller kullandım.

Sizin için bir kadının tarz mı olması daha önemli yoksa şık giyinmiş olması mı?

Kesinlikle kendine has bir tarzı olması çok daha önemlidir! Çünkü tarz sahibi olmak bir insanın kişiliğidir, şık olmaksa anlık bir şeydir. Bir moda tasarımcısı olarak siz günlük hayatınız içinde kıyafetlerinizde nasıl bir tarzı tercih ediyorsunuz?

Tabiî ki öncelikle sadelikten ve kendime yakışanı giymekten yanayım. Beyaz gömlekler, tulumlar, süet olan çoğu şey ve salaş trikolar en sevdiklerim.

Zeynep Meltem Aktaş, tasarımlarını en çok hangi ünlü üzerinde görmek ister?

Birçok ünlü üzerinde görmek isterim ama ilk tercihim Cansu Dere olurdu.

Bu sezon ‘çabasız şıklık’ için birkaç öneride bulunabilir misiniz?

Alt üst takımlar çabasız şıklıkta en vurucu nokta. Pijama gömlekler ve pantolonlar, tek parça maxi elbiseler, tulumlar ve jean üzerine giyilmiş beyaz gömlekler de kesinlikle olmazsa olmazlardan! ♦

ZEYNEP MELTEM AKTAS 2016-2017 Koleksiyonu_0.jpgZEYNEP MELTEM AKTAS 2016-2017 Koleksiyonu_36.jpgZEYNEP MELTEM AKTAS 2016-2017 Koleksiyonu_20.jpgZEYNEP MELTEM AKTAS 2016-2017 Koleksiyonu_4.jpgZEYNEP MELTEM AKTAS 2016-2017 Koleksiyonu_19.jpg

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir